top of page

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co to jest sesja przedślubna?

 

Sesja przedąlubna to zwykła sesja zdjeciowa. Wykonywana przed lub po ślubie. Dzięki takiej sesji mozna zapoznać się z moim sposobem pracy. Można się oswoić z obiektywem. 

Czy sesja przedslubna przepada, i w jakim okresie można ją wykonać.?

 

Sesja przedślubna nie przepada, chyba że klient sam dobrowolnie zrezygnuje z tej opcji. Rezygnacja nie obniża ceny usługi do której taka sesja jest dodana.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

 

Czas realizacji przy umowie ślubnej - 14 dni roboczych - nie wlicza się w to sobót i niedziel.
Czas realizacji przy sesji portretowej - 7 dni roboczych - nie wlicza się w to sobót i niedziel.

Ile zdjęć ze ślubu znajduje się na płycie?

 

Liczba zdjęć na płycie kształtuje się w granicach od 1200 do 2000 zdjęć. Wszystkie zdjecia są w rozdzielczości 300 dpi, nie są kompresowane.

Czy plener ślubny w innym dniu niz ślub jest dodatkowo płatny?

 

Plener ślubny wykonany w innym dniu niż ślub nie jest dodatkowo płatny, zleceniodawca pokrywa koszty dojazdu.

Czy ślub w innym dniu niz weekend jest mniej płatny?

Ślub i wesele jeśli odbywają się poza weekendem , nie jest mniej płatny, nie przewiduje się żadnych rabatów z tego powodu. 

Co to jest obróbka zdjęcia?

Co to jest obróbka zdjęcia?Obróbka zdjecia polega na wyprostowaniu kadru, usunięciu zdjęć bez tematu, poprawie balansu bieli, wyostrzeniu zdjeć na potrzeby druku. Fotograf nie odpowiada za wnętrze w którym PM przygotowuja się do ślubu i wesela. Fotograf nie zmienia rzeczywistości, nie ukazuje czegoś czego w rzeczywistości nie ma, w szczególności nie jest w stanie w dniu ślubu wyremontować pokoju - domu w którym odbywają się przygotowania gdyż jego praca polega na zrobieniu reportażu z tego dnia czyli zdjęć dokumentujących ten najwazniejszy dzień. 

Gdy zdjęć Pary Młodej z wesela jest mało?

Ile zdjęć przedstawia Parę Młodą, jako fotograf wynajęty do fotografowania dnia ślubu i wesele staram się by PM byli w centrum uwagi, to wokół nich obraca się ta cała karuzela. Sprawa jest prosta i oczywista gdy PM tryskają uczuciem, w tym dniu zajmują się sobą, razem się bawią, tańczą i są szczęśliwi dlatego że przysięgali sobie kilka godzin wcześniej miłość aż po grób. 
Inaczej sytuacja ma się w sytuacji gdy młodzi jakby jawnie nie okazują tego o czym napisałem powyżej. Jako fotograf nie jestem w stanie uchwycić ulotnej chwili gdy takowej nie ma. Nie jestem w stanie uchwycić intymności między młodymi jeśli Pan młody leży niedysponowany w pokoju a Pani młoda stoi na faJce przed salą weselną, są to sytuacje gdzie nie da się sfotografować magicznych chwil, nie da się uchwycić magii tego dnia. Co za tym idzie nie zajmuję się wklejaniem postaci Pana Młodego lub Pani młodej w zrobione wcześniej zdjęcie po to by rodzina widziała iż na zdjeciu PM bawią się i są szczęśliwi. Nie stworzę PM w miejscach gdzie ich nie było, jestem wynajęty po to by dokumentować rzeczywistość a nie tworzyć fikcję :) 
Z technicznego punktu widzenia, za każdym razem gdy PM wychodza na parkiet sa fotografowani, jeśli kariera Pary Młodej na parkiecie kończy się po pierwszym tańcu to nie odpowiadam za to że nie dostaną oni zdjęć z momentów gdy razem tańczą gdyz takowych nie ma.....

Oświetlenie na sali weselnej.

Oświetlenie sali weselnej - na wyposażeniu posiadam własne oświetlenie sali, oświetlenie w miarę potrzeby zostaje ustawione na sali i uruchamiane podczas zabaw na parkiecie. Jeśli na wniosek PM trzeba to oświetlenie zlikwidować, to PM muszą się liczyć z pogorszeniem materiału jaki zostanie wykonany na ich ślubie. Wszelkie ingerencje gości w oświetlenie sali mające na celu zmniejszenie ilości światła na sali skutkuje  pogorszeniem materiału jaki PM otrzymają ze swojego wesela. 

bottom of page